4 września, 2019

Wodorowanie


PROFESJONALNE WODOROWANIE SILNIKÓW

 

 

Naszym klientom, którzy poruszają się pojazdami spalinowymi, proponujemy skorzystanie ze specjalistycznej usługi wodorowania silnika. To profesjonalny
zabieg, którego celem jest usunięcie nadmiaru nagaru – twardego osadu w kolorze biało-zielonożółtym. Nagar pojawia się na ścianach komory spalania, a także na denku tłoka w silnikach spalinowych, a nawet na świecach zapłonowych. Obecność osadu pod maską ma wpływ na szybkie zużywanie wielu elementów silnika. Nagar może stać się również przyczyną poważnej awarii samochodu, dlatego ważne jest jego regularne usuwanie.

 

Jak przebiega usuwanie nagaru?

Wodorowanie silnika to nowoczesna metoda usuwania nagaru. Wykonanie usługi nie wymaga demontażu czyszczonych elementów. Mieszanina wodoru jest wtłaczana do silnika przez układ dolotowy. Wodór sprawia, że dochodzi do pyrolizy, czyli zmiany nagaru w gaz. Powstała substancja lotna zostaje wydalona przez rurę wydechową samochodu. W DPF regeneracja dbamy, by usługa została wykonana z należytą starannością. Wodorowanie obejmuje również czyszczenie podzespołów silnika: tłoków, komory spalania, filtra cząsteczek stałych DPF/FAP, turbin, wytrysków i zawodów, pierścieni i tulei.

Jakie korzyści osiągniesz dzięki wodorowaniu?

 

Fachowo wykonane wodorowanie wpływa na:

  • redukcję gazów spalinowych średnio o 70%,
  • zmniejszenie zużycia paliwa do 15%,
  • płynne wchodzenie na obroty silnika,
  • lepszą pracę w dolnych i górnych zakresach obrotów silnika,

 

Profesjonalne wodorowanie silnika ma na celu usunięcie nagromadzonego w nim nagaru i przywrócenie pojazdu do pełnej sprawności technicznej.

Wodorowanie – dla kogo?

Zalecamy wodorowanie silnika co 50 tysięcy kilometrów. Zabieg polecamy szczególnie klientom, którzy poruszają się samochodem regularnie, ale na krótkich trasach z przewagą cyklów miejskich.

Zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i umówimy samochód na przegląd, który pozwoli określić, czy konieczne jest wodorowanie silnika.