4 listopada, 2021

Zapchany filtr DPF

 


Filtr DPF i jego rola w naszych samochodach

Filtr DPF (ang. diesel particulate filter) to element znajdujący się w układzie wydechowym w pojazdach z silnikiem wysokoprężnym lub benzynowym – w przypadku tego drugiego określany jest jako filtr GPF (ang. gasoline particulate filter). Jego zadaniem jest oczyszczanie gazów spalinowych wytwarzanych podczas pracy silnika z wszelkiego rodzaju cząstek stałych m.in. sadzy i tlenków metalu. Warto wiedzieć, że wraz z upływem czasu i eksploatacją samochodu filtr DPF ulega stopniowemu zapychaniu, co przekłada się na utratę jego wydajności.

Zapchany lub zużyty filtr DPF?

Jeżeli zatem zauważyłeś lub zauważyłaś czarny dym z rury wydechowej i mieszkasz w Łodzi – skontaktuj się z nami, aby sprawdzić czy nie doszło do wyeksploatowania filtra DPF. Innym objawem jego zużycia jest czarny dym z rury wydechowej, jak również gorsza kultura pracy silnika przez mniej skuteczne odprowadzanie spalin. Warto też sprawdzić, czy w aucie nie została uszkodzona turbosprężarka – co często ma miejsce przy eksploatowaniu samochodu w korkach występujących w dużych miastach takich jak Łódź.

 

Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie:

  • diagnostyki filtrów DPF/FAP
  • diagnostyki filtrów D-CAT i katalizatorów
  • wymiany i montażu filtrów DPF/FAP
  • wypalania filtrów cząsteczek stałych oraz katalizatorów

 

Masz problem z autem?
Chcesz naprawić filtr DPF ?
A może szukasz profesjonalnej porady w tym zakresie?

 

Już teraz zadzwoń do nas i umów się na naprawę w naszej firmie. My zadbamy o Twój samochód, a Ty przyłączysz się do ochrony środowiska!